Poznaj

dietetyk

Aleksandra Lisicka

Główną osobą czuwającą nad Waszymi planami żywieniowymi – jestem ja – Ola. Początkowo dietetyka nie była moim pierwszym wyborem jeśli chodzi o ścieżkę zawodową, ale w momencie kiedy poznałam jak duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ma dieta totalnie zakochałam się w tej dziedzinie nauki. Studia na wydziale lekarskim pozwoliły mi na szersze zrozumienie klinicznego podejścia do żywienia, a także zdobycie wiedzy dotyczącej genezy chorób oraz leczenia farmakologicznego. Poza pracą uwielbiam oglądać seriale i filmy – Netflix i HBO niczym mnie już nie zaskoczą. Jednym z moich ulubionych zajęć na zrelaksowanie się jest czytanie książek – często kiedy wpadnę w wir czytania pochłaniam kilka książek w ciągu paru dni. Między „kanapowymi rozrywkami” staram się regularnie chodzić na siłownie, która pozwala mi na oczyszczenie myśli po całym dniu pracy. Do diety mam bardzo proste podejście – posiłki powinny być łatwe w przygotowaniu i smaczne. Jestem totalną fanką odczarowywania mitów dietetycznych, które często nie pozwalają nam cieszyć się jedzeniem, a przecież jedzenie powinno być samą przyjemnością.

nas...

lekarz

Konrad Jankowiak

Równy podział obowiązków to podstawa. Mając 100% pewność, że nad Waszymi planami dietetycznymi czuwa solidny dietetyk, ja mogę zająć się zapleczem techniczno- organizacyjnym. Wydaje się to mało mierzalne, natomiast uwierzcie - jest to angażujące zajęcie. Oczywiście nie zostawiam Oli samej na placu boju, tworzę część planów i spotykam się z Wami na konsultacjach lekarskich, na których wspólnie analizujemy Waszą sytuację zdrowotną. Patrzymy wtedy szerzej, nie tylko na niedociągnięcia pod kątem diety ale również choroby współtowarzyszące czy schorzenia systemowe. Ale nie samą pracą człowiek żyje.. W wolnych chwilach (choć to pojęcie brzmi ostatnio dosyć abstrakcyjnie), pomiędzy pracą w szpitalu, studiami podyplomowymi i szeroko pojętym prowadzeniem ZU staram się wypoczywać aktywnie - wycieczka w góry, squash, ścianka wspinaczkowa zawsze brzmią jak dobry plan. Ostatnia zajawka to sporty walki (a może bardziej powrót do korzeni?), ale jeszcze nie mogę się zdecydować..

Poznaj nas

dietetyk

Aleksandra Lisicka

Główną osobą czuwającą nad Waszymi planami żywieniowymi – jestem ja – Ola. Początkowo dietetyka nie była moim pierwszym wyborem jeśli chodzi o ścieżkę zawodową, ale w momencie kiedy poznałam jak duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ma dieta totalnie zakochałam się w tej dziedzinie nauki. Studia na wydziale lekarskim pozwoliły mi na szarsze zrozumienie klinicznego podejścia do żywienia, a także zdobycie wiedzy dotyczącej genezy chorób oraz leczenia farmakologicznego. Poza pracą uwielbiam oglądać seriale i filmy – Netflix i HBO niczym mnie już nie zaskoczą. Jednym z moich ulubionych zajęć na zrelaksowanie się jest czytanie książek – często kiedy wpadnę w wir czytania pochłaniam kilka książek w ciągu paru dni. Między „kanapowymi rozrywkami” staram się regularnie chodzić na siłownie, która pozwala mi na oczyszczenie myśli po całym dniu pracy. Do diety mam bardzo proste podejście – posiłki powinny być łatwe w przygotowaniu i smaczne. Jestem totalną fanką odczarowywania mitów dietetycznych, które często nie pozwalają nam cieszyć się jedzeniem, a przecież jedzenie powinno być samą przyjemnością.

lekarz

Konrad Jankowiak

Równy podział obowiązków to podstawa. Mając 100% pewność, że nad Waszymi planami dietetycznymi czuwa solidny dietetyk, ja mogę zająć się zapleczem techniczno- organizacyjnym. Wydaje się to mało mierzalne, natomiast uwierzcie- jest to angażujące zajęcie (laptop) Oczywiście nie zostawiam Oli samej na placu boju, tworzę część planów i spotykam się z Wami na konsultacjach lekarskich, na których wspólnie analizujemy Waszą sytuację zdrowotną. Patrzymy wtedy szerzej, nie tylko na niedociągnięcia pod kątem diety ale również choroby współtowarzyszące czy schorzenia systemowe. Ale nie samą pracą człowiek żyje.. W wolnych chwilach (choć to pojęcie brzmi ostatnio dosyć abstrakcyjnie), pomiędzy pracą w szpitalu, studiami podyplomowymi i szeroko pojętym prowadzeniem ZU staram się wypoczywać aktywnie- wycieczka w góry, squash, ścianka wspinaczkowa zawsze brzmią jak dobry plan. Ostatnia zajawka to sporty walki (a może bardziej powrót do korzeni?), ale jeszcze nie mogę się zdecydować..

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie 
oraz robimy wszystko co najlepsze dla Ciebie i Twojego zdrowia

Sytuacje, w których powinieneś się do nas zgłosić:

chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe
planujesz redukcję masy ciała lub zbudowanie masy mięśniowej
masz niedobory pokarmowe (np. niedobór żelaza, kwasu foliowego, witamin z grupy B, zwłaszcza B12)
cierpisz na alergie pokarmowe
zmagasz się z chorobami układu pokarmowego (np. celiakia, choroba wrzodowa, WZJG, ch. Leśniowskiego-Crohna, IBS, SIBO, choroba refluksowa) i endokrynnego (np. choroby tarczycy)
masz rozpoznaną chorobę metaboliczną – cukrzycę typu 2, zaburzenia lipidowe, dna moczanowa, osteoporoza

Z reguły nie prowadzimy:

pacjentów z rozpoznanymi chorobami onkologicznymi/ hematologicznymi
osób z chorobami nerek i trzustki (np. zapalenie trzustki)
chorych z cukrzycą typu I
dzieci i młodzieży do lat 18
pacjentów z zaburzeniami odżywiania

ale każda sytuacja jest inna - napisz tak czy siak!


Znajdziemy dietę dopasowaną do Ciebie. Zobacz dostępne pakiety.

Pakiety dietetyczne